Operation Kilo: Een warme Kerst voor iedereen!

Op zaterdag 10 december wordt in Heerlerheide alweer de 14e editie van Operation Kilo georganiseerd. Jongeren staan die dag bij de Plus in Heerlerheide, waar zij bezoekers vragen om naast hun gewone boodschappen iets extra’s uit de winkel mee te nemen. Van de verzamelde artikelen worden vervolgens kerstpakketten gemaakt, die worden verdeeld onder de mensen in Heerlerheide en omstreken die het iets minder hebben. Ook na al deze jaren is deze actie nog altijd broodnodig. Een groot deel van de armoede is voor een buitenstaander niet of nauwelijks op te merken. Wie weet wat zich achter een voordeur afspeelt? Gelukkig is er voor een actie als deze altijd veel belangstelling. “Jongeren willen altijd graag meehelpen met onze actie. Het is mooi om te zien hoe betrokken ze zijn.” Aldus pastoor Janssen, een van de organisatoren. Hij vervolgt: “De organisatie van Operation Kilo ligt in handen van Marco Peters, Sylvia Vaessen en mijzelf.”

De actie bestaat uit meer dan het verzamelen van de boodschappen alleen: de pakketten worden daarnaast ook samengesteld én verspreid. Sylvia Vaessen legt uit: “We zorgen ervoor dat ook dit jaar de pakketten worden ingepakt en rondgebracht. Daarnaast hopen we dat de ondernemers
weer bereid zijn een duit in het zakje te willen doen. Hun bijdrage is voor ons van grote waarde. Zo heeft het Corneliushuis ruimte ter beschikking gesteld waar wij de pakketten kunnen inpakken. Daar zijn we hen heel dankbaar voor.”
Marco Peters voegt eraan toe: “Dit wordt alweer de 14e editie van Operation Kilo. Ondanks dat we ondertussen een constante factor in Heerlerheide geworden zijn, is het ook dit jaar weer de vraag of we genoeg mensen vinden die een handje mee willen helpen. En we hebben er veel nodig;
het is immers een grote hoeveelheid werk die moet worden verricht. Ook al heeft u maar een uurtje tijd, alle hulp kunnen we goed gebruiken. Leeftijd is niet belangrijk, dus ook als u geen jongere bent kunt u ons komen versterken. De meeste hulp hebben we nodig op zaterdag 10 december
zelf, wanneer we in de Plus mensen zullen aanspreken. Als u liever pakketten inpakt kan dat natuurlijk ook.”

Mocht u interesse hebben om mee te helpen kunt u dit doorgeven aan Marco Peters via mpgm.peters@home.nl.